Car World

Jazda samochodem to przeżycie religijne, Im szybciej tym bliżej Boga!

Strona poświęcona motoryzacji...

Newsy

Będę tu zamieszczał artykuły związane z motoryzacją!!! Ps. Zdjęcia są zamieszczane w galerii!

,,Nowy sedan dla Indii - Renault Scala"

Renault zaprezentowało pierwsze oficjalne zdjęcia kompaktowego sedana Scala przeznaczonego na rynek indyjski.
Nowy model jest pożyczoną od Nissana Versą, po niewielkej zmianie wizerunku. Samochód przeszedł kosmetyczne poprawki obejmujące przemodelowanie przednich i tylnych lamp, grilla oraz dodaniu kilku chromowanych wykończeń. Renault zadbało także o nowy design obręczy. W sprzedaży samochód pojawi się na początku przyszłego miesiąca. Klienci będą mieli do wyboru 1,5-litrową, czterocylindrową jednostkę benzynową produkującą 99 KM lub diesla o mocy 86 KM. Oba silniki są powiązane z pięciobiegową, manualną skrzynią biegów.


,,Oficjalne zdjęcia Kii Cerato"

Po ciekawej kampanii, która krok po kroku odsłaniała nam nową Kię Cerato producent zdecydował się ujawnić oficjalne fotografie samochodu. Informacje na temat nowego Cerato są na razie ograniczone. W krótkim oświadczeniu Kia podała tylko, że samochód jest dłuższy, szerszy i ma większy rozstaw osi od obecnego modelu. Koreański producent obiecuje bardziej przestronne wnętrze, niższe zużycie paliwa i ulepszone wyposażenie samochodu, ale na oficjalne dane techniczne musimy jeszcze kilka dni poczekać. Nadwozie wizualnie odzwierciedla styl nowej Kii Cee’d. Zwracają uwagę dynamiczne kształty oraz chromowane wykończenia. Pojazd został wyposażony także w LED-owe przednie i tylne reflektory. Model będzie sprzedawany pod trzema nazwami w zależności od rynku, na który trafi. W Korei otrzyma znak K3, w Ameryce: Forte 2014, natomiast na pozostałych rynkach pojawi się pod nazwą Cerato. Wersja sedan trafi do salonów w Korei jesienią tego roku. Po niej wprowadzony zostanie pięciodrzwiowy hatchback oraz coupe.

,,Jeep Grand Cherokee SRT8 w specjalnych edycjach"

Model Grand Cherokee SRT8 znajduje się na rynku prawie rok, a Jeep już zaprezentował jego dwie specjalne edycje: Vapor i Alpine. Obie wersje zostały ozdobione dodatkami obejmującymi nową otoczkę grilla, tylne światła, odświeżony znaczek na masce oraz logo Grand Cherokee na drzwiach. Samochód otrzymał również zestaw odświeżonych 20-calowych obręczy z czarnym chromowanym wykończeniem. Jeep nie przewidział żadnych udoskonaleń jednostki napędowej. Pod maską znajduje się ten sam 6,4-litrowy silnik Hemi V8 produkujący 477 KM mocy i 630 Nm momentu obrotowego. Grand Cherokee SRT8 potrafi rozpędzić się do 100 km/h w ciągu 4,8 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi 257 km/h. Koszt modelu Grand Cherokee SRT8 to 59 995 dolarów. Do każdej specjalnej wersji trzeba będzie dołożyć dodatkowo 2495 dolarów. Oba warianty są takie same pod względem wyposażenia, różnią się tylko kolorystyką nadwozia. Wariant Alpine pokryto lakierem śnieżno białym, natomiast Vapor jest matowo czarny.

,,Całkiem nowa Mazda 6"

Podczas targów motoryzacyjnych w Moskwie miała swoja premierę całkowicie nowa Mazda6. Wybór miejsca jest nieprzypadkowy ponieważ Rosja stała się największym rynkiem zbytu w Europie tej japońskiej marki wyprzedzając Niemcy. Zainteresowanie Mazdami nad Wołgą jest tak duże, że już w październiku, przy współpracy z firmą Sellers, zostanie uruchomiona montownia Mazd. Najpierw z taśm zjadą modele CX-5 a kilka miesięcy później dołączy nowa szóstka. Mazda6 to drugi przedstawiciel (po CX-5) nowej generacji samochodów Mazda, wykorzystujący pełen zakres TECHNOLOGII SKYACTIV oraz motyw designu „KODO - Dusza Ruchu”. Strategia ekologiczna Mazdy w pierwszym etapie wprowadza udoskonalenia podstawowych rozwiązań technicznych w samochodzie. Kolejny krok oparty jest na tych zmianach i obejmuje stopniowe wprowadzanie napędu elektrycznego, którego celem jest ograniczanie zużycia paliwa. Pierwszym systemem z tej serii był i-stop, wyłączający silnik podczas postoju, wprowadzony w 2009 roku w modelu Mazda3. Kolejnym rozwiązaniem, które debiutuje w nowym modelu Mazda6, to i-ELOOP, opracowany przez Mazdę unikalny system odzyskiwania energii podczas hamowania, które rozpoczyna ładowanie kondensatora z chwilą, gdy kierowca zdejmie nogę z pedału gazu. Energia zmagazynowana w kondensatorze może być wykorzystana do zasilania urządzeń elektrycznych w samochodzie. Na rynku rosyjskim Mazda6 będzie miała w ofercie dwa silniki benzynowe:

SKYACTIV-G 2.0 (silnik benzynowy) – maksymalny moment obrotowy wynosi 210 Nm / 4000 obr. na min., a maksymalna moc 110 (107) kW / 6000 obr. na min. Silnik SKYACTIV-G 2.0 będzie również dostępny na rynku europejskim w mocniejszej wersji – 121 kW / 6000 obr. na min. Silnik współpracuje z 6-biegową przekładnią automatyczną lub 6-biegową skrzynią biegów.

SKYACTIV-G 2.5 (silnik benzynowy) – jednostka, która zadebiutuje w nowym modelu Mazda6, jest bardzo lekka i zapewnia przodujący w tej klasie moment obrotowy wynoszący 256 Nm / 3250 obr. na min. Maksymalna moc to 141 kW / 5700 obr. na min. Wałek wyrównoważający przyczynia się do ograniczenia wibracji silnika i niskiego poziomu hałasu. Silnik współpracuje z przekładnią SKYACTIV-DRIVE.